26. 9. 2014

Would You Rather Book TAG

Rozhodla jsem se, že ještě před nějakou zajímavou soutěží je čas na tag. Tenhle proběhl blogosférou celkem nedávno a poměrně mě zaujal. Abych pravdu řekla, škola je teď asi milionkrát náročnější než vloni, což se mi, přirozeně, ani trochu nelíbí. Nicméně články budou přibývat pořád, jen ne tolik a tak často.
Would you rather...

1) Četli jen tri(tetra...)logie, nebo knihy, jež nejsou součástí žádné série?
Tohle je pěkně těžká otázka. Když se podívám do své knihovničky, většina knih je součástí nějaké série, ale znám vážně mraky skvělých stand-alones. Takže nevím, opravdu nevím, ale kdybych si měla vybrat (se zbraní u hlavy), asi by to byly knihy ze sérií. Pán Prstenů, Zeměplocha... přišla bych o hodně!

2) Pouze mužské, nebo ženské autory?
Když se podívám na nejnovější knížky, vidím samé mužské autory. Gaiman, Pratchett, Rigs, Baxter, Westerfeld... Takže asi mužští autoři. Ženy většinou píšou young adult, což je žánr, který nemám zrovna moc v lásce, a romantiku už vůbec ne. Takže chlapi, do toho!

3) Nakupovali pouze v kamenném obchodě, nebo na internetu?
No, pokud se jednou přestěhuji do Skotska (můj velký sen ohledně vysoké), tak bych volila pouze kamenný obchod, protože Edinburgh je město literatury. Zatím bych ale objednávala jen na internetu. Anglické knihy sice v českých knihkupectvích jsou, ale já se do většího města dostanu jen párkrát za rok.

4) Aby knihy byly zfilmovány, nebo natočeny jako seriál?
Páni, to je hodně dobrá otázka. Většina seriálů se knih moc nedrží, ale spíš jsem pro seriály, můžete tam vtěsnat mnohem víc informací a jestli jste neviděli Hannibala nebo Sherlocka, ani nevíte, o co přecházíte.

5) Přečetli 5 stránek denně, nebo 5 knih týdně?
Ideálně ani jedno, ale spíš těch pět knih týdně. Takhle řečeno to vypadá docela v pohodě, ale je to nějakých 250 knih za rok. Takhle bych brzy neměla co číst. Na druhou stranu pět stránek denně je zase hrozně málo.

6) Byli profesionálním recenzentem, nebo autorem?
Být profesionální recenzent by bylo super, ale cítila bych moc velký tlak. Navíc je rozdíl mezi subjektivní a objektivní recenzi. To, co píšu já, se navíc stěží dá považovat za něco seriózního. Být autorem mě vždycky lákalo, i když si píšu spíš sama pro sebe a celkově to stojí dost za houby, takže jsem asi pro toho autora.

7) Četli znovu a znovu dokola svých 20 nejoblíbenějších knih, nebo pouze nové knihy, které jste ještě nečetli?
Nové knihy, určitě, protože nejsem zastánce čtení těch samých knih pořád dokola. Časem by se to stejně omrzelo. Ačkoliv se občas k některé knize ráda vrátím, radši sáhnu po něčem novém.

8) Byli knihovníkem, nebo knihkupcem?
Určitě knihkupcem, mít vlastní maličké knihkupectvíčko ve stylu Black Books (kdo neviděl, o hodně přichází) jsem vždycky chtěla. A ano, občas bych se chovala přesně jako Bernard, kromě toho pití. :D

9) Četli jen svůj oblíbený žánr, nebo všechny žánry kromě svého oblíbeného?
Popravdě ani oblíbený žánr nemám. Obecně jsem spíš pro fantastiku, kde se to hodně často mění. Někdy mám náladu na urban fantasy, jindy na něco temnějšího, momentálně mám steapunkovou a sci-fi éru. Takže nemůžu pořádně odpovědět, ale pokud se fantastika počítá jako žánr, on je to docela široký pojem, tak asi jen ten oblíbený.

10) Pouze fyzické výtisky knih, nebo e-knihy?
Určitě pouze fyzické výtisky. Samozřejmě, e-knihy mají spoustu výhod, ale já potřebuji knihu do ruky, navíc je hrozně ráda sbírám. Nic se nevyrovná knihám narovnaným v knihovně, které provoní celý pokoj.

3 komentáře:

 1. Hned u první bych vybrala jednotlivé knihy, protože je podle mě už hodně přeseriováno :D Potom nesouhlasím už jen u poslední otázky, protože e-knihy jsou dobré a úsporné. Ale jinak všude souhlasím. Krásný tag! :)

  OdpovědětVymazat
 2. Otázky z tohohle tagu jsou opravdu záludné :D Zatím jsem se ho neodvažovala dělat. Protože se bojím, že bych u každé druhé otázky nebyla schopna vybrat. Ty jsi se s tím ale poprala hezky :)

  OdpovědětVymazat
 3. Mám dojem, že na většině věcí se s tebou asi shodnu. Hlavně na otázce ohledně mužských a ženských autorů, jsem na tom úplně stejně a někdy propadám zoufalství, že jsem snad úplně sama, kdo to tak má... =D
  Tenhle tag je super, fakt. Myslím, že si ho asi taky půjčím... =D

  OdpovědětVymazat