9. 10. 2014

Lordi Book TAG

U zahraničních a později i českých knižních blogerů se začal objevovat Taylor Swift Book Tag. Připadalo mi to jako hrozně super nápad, až na to, že podobné zpěvačky neposlouchám. Proto jsem se rozhodla pustit se do verze pro metalheads. Jasně, Lordi nejsou nejznámější, ani "nejdrsnější", ale já je mám ráda. Inspirovala jsem se také přicházejícími Dušičkami, Halloweenem, All Souls' Day a Obonem. Kliknutím na název písničky se dostanete na YouTube.I'm the Best - Nejoblíbenější horor/thriller.
Co se týče knih, rozhodně u mě vede Kruh od japonského autora Koji Suzukiho. Obecně jsou v japonské literatuře horory, které stojí za to, kromě Suzukiho taky Miyuki Miyabe (v češtině jí vyšla kniha Šepot). Na filmové horory moc nejsem, ale zbožňuji Hannibala. Snad si ho už konečně přečtu.


Paint in Blood - Kniha s krví (nebo červenou barvou) na obálce.
Bohužel, tady asi úplně příkladem nepůjdu. Knihu s krví na obálce nemám (zatím), takže půjdu do červené. Nejnovější červená obálka v mé knihovně je Leviathan od Scotta Westerfelda. Na tuhle knížku se těším už hrozně dlouho a v září jsem si jí konečně pořídila.

Hate at First Sight - Kniha, u které jsem hned věděla, že mě nebude bavit.
Křišťály moci od české autorky Michaely Burdové. Nechci jí křivdit, je skvělé, že dokázala napsat a vydat tolik knih, ale znám mnohem lepší autorky a lidi, kteří sice nevydali knihu, ale píší líp. Její kniha je zatím nejhorší, co jsem z české literatury četla. Naštěstí jsem neměla velká očekávání už od začátku.

The Devil Hides Behind Her Smile - Kniha, která vypadala dobře, ale nemile mě překvapila.
Přiznám se, že pro mě to byla jednoznačně série Hunger Games. V době, kdy jsem s nimi začínala, jsem neměla knižní blog a blogosféru jsem moc nesledovala, takže jsem netušila, co je to Young Adult. Čekala jsem od knihy něco víc a žánr jako takový mě opravdu zklamal.

Bring it On - Kniha, na jejíž vydání se nejvíc těším.
Momentálně je to kniha The Cure for Dreaming - sufražetka, boj o ženská práva a nadpřirozené schopnosti - nemuselo by to být špatné. A aby to bylo tématické, nemůžu se dočkat další knihy od Ransoma Riggse. Nevím, jestli po Hollow City bude ještě další díl, nebo napíše něco dalšího, ale pokud ano, rozhodně to budu chtít mít doma.

Rock the Hell Outta You - Kniha, která vás ničila.
Tak těch, popravdě, moc nebylo. Jednak to byl Šepot, od Miyuki Miyabe, u téhle knížky jsem si kousala nehty od první do poslední stránky. Pak taky The Long Earth od Pratchetta a Baxtera, kde jsem prostě musela vědět, jak to skončí, a každý geniální nápad mě dokázal šokovat.

Good to Be Bad - Zápornou nebo "bad" postavu, kterou miluji.
Co se čistě záporáků týče, Nemůžu než nezmínit jistého profesora lektvarů, kterého jsem milovala od první do poslední knížky. Pak je tu taky Crowley z Good Omens (což není záporák, ale klasický kladný hrdina taky úplně ne) a překvapivě Eric z knihy Divergent. Jen abych to vysvětlila, Divergenci jsem nepřečetla celou, ale dostala se mi do ruky PDF verze a bylo mi řečeno, ať alespoň těch padesát stránek přečtu. Přečetla (a zas tak úžasné to nebylo, ale budiž).

Death Suits You Fine - Nejoblíbenější nemrtvá postava.
Definitivně Eric Northman! Ačkoliv se vyskytuje v sérii (a TV seriálu) ne úplně hvězdné kvality a za intelektuální pořad to taky považovat nemůžeme, nicméně Eric je jeden z těch nejvíc bad-ass upírů, které jsem v knize kdy objevila. Kam se hrabe Stmívání!

Bringing the Balls Back to Rock - Opravdu drsná kniha.
Konec stříbrného věku od Jasutaky Cucuiho. V téhle knize zavedla japonská vláda nařízení, že se v každém regionu Japonska se odehrají takové malé důchodcovské Hunger Games. Tím pádem by se snížily daně, protože je větší procento starých lidí než všech ostatních. U téhle knihy mě celkem často mrazilo v zádech. Autor se skvěle vypořádal s tématem, takže všechny události jsou reálné (tedy, kromě slona...).

Shotgun Divorce - Knižní pár, který neměl nikdy vzniknout.
To je těžká otázka - většinou nečtu knihy s trapnými knižními páry. Ale když musím, tak jsou to Bella a Edward. Ne že by se k sobě nehodili a měla skončit s Jacobem - tenhle pár neměl být ani napsán.

Where's the Dragon - Kniha, od které jste očekávali úplně něco jiného, než o čem opravdu byla.
Jamrachův zvěřinec. Knihu jsem kupovala pouze na základě názvu, takže je jasné, že jsem očekávala více toho zvěřince. Nakonec si ale nemůžu stěžovat na děj, protože mě moc bavil. Sice jsem jí předala dál, ale byla opravdu dobrá. 

Man Skin Boots - Kniha, jejíž konec mi někdo naspoileroval (a nejradši bych ho stáhla z kůže).
Občas se stane, že anotace neřekne vůbec nic. Ale také se může stát, že prozradí naprosto všechno od první do poslední stránky. A právě tak to je u knihy Temný gryf. Pokud se na tuhle knihu chystáte, text na zadní straně ani nečtěte. Mě už tak průměrnou knihu zbytečně znechutilo prozrazení konce.

Monsters Keep My Company - Horory (knihy, filmy, seriály). na které se chystáte.
V první řadě je to britský seriál The Black Mirror, ke kterému se odhodlávám už nějakou dobu, a taky druhá řada Yamishibai, což je docela nářez. Taky se těším na Before I Go to Sleep, na což, snad, půjdu v blízké době do kina, a Lucy. Co se knih týče, chci si konečně přečíst Hollow City a koupit si Red Dragon, první díl série o Hannibalu Lecterovi. 


To bylo ono. Nechci nikoho nominovat, hlavně kvůli hudebnímu vkusu, takže pokud chcete, směle do toho a klidně mi nechte v komentářích odkaz, ráda si to přečtu. ;)

2 komentáře:

  1. Super TAG! :) Taylor mám docela ráda, ale řekněme, že metal a rock mám raději. Tuhle skupinu znám, i když ne všechny písničky co tu máš. Aspoň budu mít co poslouchat :3

    OdpovědětVymazat
  2. Ach jo, metalistka jsem, ale Lordům zrovna neholduju. Ale možná ten TAG někdy zkusím. =D Nicméně, věřila bys, že u tý "záporný" postavy mě okamžitě taky napadl Crowley? Já ho prostě zbožňuju... =D

    OdpovědětVymazat