27. 8. 2016

Back to School Read-A-Thon 2016

Pomalu se nám blíží Den nepřečtených knih a s ním taky září a začátek školního roku. Rozhodla jsem se toho využít a udělat (si) už potřetí Back to School Read-A-Thon, kterým si tentokrát trochu protáhnu prázdniny. Pokud zrovna nemáte co dělat a chcete ještě dohnat poslední knižní resty, přidejte se! :) Celý Read-A-Thon probíhá od pondělí 29. srpna do neděle 4. září. Rozhodla jsem se letos zasáhnout i do školního roku vzhledem k tomu, že první dva dny školy přece jen nikdo moc neřeší, navíc vysokoškoláci mají pořád volno a pracující prázdniny asi zrovna moc neřeší. Pokud se budete chtít zapojit, budu jen ráda. Pokud se ke mě budete chtít připojit, budu jen ráda. Jako každý rok budu (pokud si vzpomenu) používat hashtag #btsreadathon2016. Oproti předchozím BTS Read-A-Thonů nebudu psát shrnutí každé dva dny, ale pravděpodobně budu svoje dojmy psát především na facebookové stránce bloguCO BUDU ČÍST
Rozhodla jsem se (po předchozích zkušenostech), že si radši nebudu dávat žádné (přehnané) cíle. Letos chci nejprve dočíst knihy, které mám momentálně rozečtené. Pak jsem z knihovny namátkou vybrala šest knih, tři v češtině a tři v angličtině. Nepředpokládám, že je přečtu všechny a jak se znám, tak je taky možné, že sáhnu po nějaké jiné knize, ale ráda bych za ten týden dočetla alespoň polovinu,Povídky z jiné dimenze (Petr Matějček)
Kniha Povídky z jiné dimenze obsahuje 20 napínavých příběhů řadících se k novodobé české sci-fi literatuře. Přináší čtenáři zábavu, akci a napětí podpořenou kvalitním příběhem zakončeným neotřelou a mnohdy nečekanou pointou. Mezi náměty se setkáme s tématem lidské existence v konfrontaci s mimozemskou civilizací, životem v paralelních dimenzích, existencí podivného kmene dvoumetrových bytostí - pozůstatku jiné civilizace - žijících v odlehlých končinách Země, dostaneme se do výcvikového střediska super-telepatů, kteří bojují o nadvládu nad světem, či do zvláštních prostředí, jež lidem vytváří počítačový program. Nebude chybět ani souboj vesmírných pašeráků se záchranářským týmem o tajemnou zásilku, která uvízla na zdánlivě mrtvé planetě, nebo pátrání po tajemství rokle, jejíž průchod změní život člověka v drobných detailech. Proč asi? Vydejte se za hranice reality a nechte se, společně s Povídkami z jiné dimenze, pohltit říší fantazie.
Do tmy (Anna Bolavá)
Příběh osamělé, nemocné ženy, která většinu života zasvětila sběru, sušení a odevzdávání léčivých rostlin, má od počátku nádech apokalypsy. Děj se posouvá kupředu pomocí detailně propracovaného „plánu sběru“. Konstantou je pak úterý, výkupní den, kdy hrdinka nedočkavě navštěvuje výkupnu. I přes pomalé, zdánlivě nevzrušené tempo probublává pod hladinou podivný neklid. Rafinovaný styl nás kapitolu po kapitole vtahuje hlouběji: hlouběji do staré půdy, hlouběji do prokletí sběru bylin.

Pohřbení ve snu (kolektiv autorů)
Soubor jedenácti povídek Pohřbení ve snu odráží vývoj a proměny japonské detektivní prózy od druhé světové války, tedy od doby, kdy se detektivka v zemi vycházejícího slunce etablovala jako moderní literární žánr. Přitom právě krátký rozsah je pro japonskou detektivku typický - horečné tempo života ve městech neposkytovalo dost klidu ke čtení dlouhých románů, a tak napínavé povídky se záhadou poskytovaly jednu ze čtenářsky vděčných alternativ. Kromě typických ukázek sociálního a neosociálního proudu v japonské detektivní próze obsahuje sbírka povídky, ve kterých po letech nečekaně vychází najevo, že dávné tragické události byly ve skutečnosti zločiny, dále texty s nadpřirozenými až strašidelnými prvky nebo psychologické povídky, které se zabývají selháním lidské povahy v mezní situaci.Confessions (Kanae Minato)
Her pupils killed her daughter. Now, she will have her revenge. After an engagement that ended in tragedy, all Yuko Moriguchi had to live for was her four-year-old child, Manami. Now, after a heartbreaking accident on the grounds of the middle school where she teaches, Yuko has given up and tendered her resignation. But first, she has one last lecture to deliver. She tells a story that will upend everything her students ever thought they knew about two of their peers, and sets in motion a maniacal plot for revenge. 


GoodReads | CBDB | Databáze knihReaper Man (Terry Pratchett)
'Death has to happen. That’s what bein' alive is all about. You're alive, and then you're dead. It can't just stop happening.' 
But it can. And it has. Death is missing – presumed…er…gone (and on a little farm far, far away, a tall dark stranger is turning out to be really good with a scythe). Which leads to the kind of chaos you always get when an important public service is withdrawn. If Death doesn't come for you, then what are you supposed to do in the meantime? You can't have the undead wandering about like lost souls. There's no telling what might happen, particularly when they discover that life really is only for the living...
The Quantum Thief (Hannu Rajaniemi)
Jean le Flambeur gets up in the morning and has to kill himself before his other self can kill him first. Just another day in the Dilemma Prison. Rescued by the mysterious Mieli and her flirtatious spacecraft, Jean is taken to the Oubliette, the Moving City of Mars, where time is a currency, memories are treasures, and a moon-turned-singularity lights the night. Meanwhile, investigator Isidore Beautrelet, called in to investigate the murder of a chocolatier, finds himself on the trail of an arch-criminal, a man named le Flambeur...


GoodReads | CBDB | Databáze knih
Samozřejmě budu mimo čtení taky sledovat spoustu seriálů, když už mám ten Netflix. Mimochodem, viděli jste novinku Stranger Things? Pokud ne, tak se na ní rozhodně podívejte, protože rozhodně stojí za to, pro mě osobně je to nejlepší seriál tohoto roku. Samozřejmě recenze a další články budou vycházet jako obvykle tak každé tři dny. Dejte vědět, jestli se ke mě připojíte a co chystáte číst na letošní Den nepřečtených knih. 

4 komentáře:

 1. Uvažuji o tom, protože knih mám rozečtených dost a fakt už bych je měla začít dočítat. :-) Na recenze se těším! Vyjdou i recenze knih, které přečteš v rámci maratónu?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Určitě. :) Nejsem si teda úplně jistá, jestli ještě ten samý týden, ale většinou píšu recenze na všechno, co přečtu. ^-^

   Vymazat
 2. Jo, tohohle se zúčastním :) Mám spoustu restů co jsem chtěla do konce prázdnin stihnout a nic, tak tohle bude alespoň motivace!

  OdpovědětVymazat
 3. Zajímavý výběr. :) Držím palce, ať knížky zvládneš :)

  OdpovědětVymazat